Laagri toimumisaeg: 4 jaanuar – 17 jaanuar 2024
(3 jaanuar ja 18 jaanuar kuluvad lendamisele).
Lennujaamad: Ukunda, Malindi, Nairobi 

3-4.01.24 lendame Tallinn-Nairobi
4-5.01.24 Nairobi linna külastus
05.01.24 lendame Nairobi-Ukunda (Diani)
5-12.01.24 Dianil surfamine
12.01.24 sõidame mööda maad Diani-Watamu
12-17.01.24 Watamul surfamine
17.01.24 lendame Malindi-Nairobi
18.01.24 varahommikul lendame Nairobi-Tallinn

Sõidutingimused ja kliima 

Surfame India ookeani läänepoolses osas.
Jaanuaris puhub Keenias 90% ajast kirdest piki kallast Kaskazi passaattuul keskmise kiirusega 7,2 ms, puhuma hakkab kl 10 ja tuul kaob loojangu ajal.
Päike paistab päevas 12 tundi, tõuseb 6:20 ajal ja loojub 6:40 ajal.
Õhuniiskus on 74% ja vihma tõenäosus jaanuaris on 6%. Õhu temperatuur on 25-32 kraadi.
Veetemperatuur on keskmiselt 27-28 kraadi.
Kuna me oleme ekvaatorile väga lähedal on tõusud ja mõõnad väga tugevad, kaks korda päevas on nii tõus kui ka mõõn, vee taseme muutus tõusu ja mõõna vahel on 2-4m sõltuvalt kuu tsüklist.
Meie sõidukoht on nii kodust 100m kaugusel asuv Diani beachi ookeanispot Quest Kiteboardingu klubi juures ja Watamul Tribe Watersports klubi juures. Kõige rohkem kasutatavad lohede suurused on 14m meestel ja 12m naistel. Kuid võib vaja minna ka väiksemaid ja suuremaid lohesid. Seega tuleks kaasa võtta kõik lohed. 

Dianil on lahe teha ka allatuule trippe, kuna surfamise rand klubidega on ca 15 km pikk. Watamul on surfiranna pikkus ca 5 km. 

Keeniasse minekuks tuleb vormistada viisa vähemalt 2 nädalat enne reisi, seda taodeldakse veebis ja protseduur on lihtne. Viisa maksab 50 USD. 

Majutume 1-2 inimest tubades, turvalistes, rahulikes ja viisakates majutuskohtades, mis asuvad surfikoolist väikese jalutusteekonna kaugusel ja lähedal on ka restoranid ja poed. Koduhoovis on meil bassein, rannatoolid, puhkeala. Surfivarustust hoiustame majutuskohas. Nairobis meil basseini ei ole, oleme kesklinnas, hommikusöök on hinnas. Dianil on hommikusöök hinnas, Watamul mitte. 

Keenia on maailmakuulus safariparkide riik, ka meil on plaanis safarile minna. Lisaks saab teha reise saartele, külastada linnu ja külakeskusi, purjetada jm.  

Nairobis on Kaelkirjakute park, kus saab neid ilusaid loomi käest toita. See park on loodud kui kaitse- ja haridusprogramm ohustatud Rothschildi kaelkirjakuliikide kaitsmiseks. 
Nairobi rahvuspark on lihtsaim viis Nairobist loomade vaatamiseks, see on Keenia vanim rahvuspark. Safarid Dianilt: 1-3 päeva loomade vaatamiseks on palju erinevaid võimalusi, sest safareid tehakse: Shimba või Taita, mägismaale, Tsavo East (kus asub ka Ngutuni varjupaik) või West rahvusparki, Amboseli rahvusparki. 

Watamu lisaekskursioonide võimalus: sinisele safarile merele, kus näeb delfiine, merikilpkonni ja süüakse mereande. Saab minna purjetama keenialaste traditsioonilise purjekaga. Päevareise tehakse ka Robinsoni saarele, Malindisse, Sudi saarele, Lamu saarele. 

Dianil on võimalik teha päevane saaretripp Wasini saarele Kisini mereparki delfiinidega, kus ka snorgeldatakse. Dianil tehakse ka kohaliku Digo hõimu toidutegemise tutvustusi. Kohalike puukanuudega saab minna Kongo jõe tuurile, kus näidatakse ka suure jõe erinevaid palgeid nii rahulikku kui tormakat veevoolu. 
Dianil on ka Bora Bora metsloomade park, kus on ka kaelkirjakud, sebrad, jaanalinnud, pühvlid, metssead, klipkonnad ja krokodillid.

Hind
2 Nädala Pakett 950 eur (klubiliikmetele 850 eur) 

Sisaldab – majutust koos hommikusöögiga Dianil ja Nairobil, Watamul majutust surfikooli teenuste kasutmist, grupiga transfeeri lennujaamast majutusse ja tagasi lennujaama, transfeeri Dianilt Watamule grupiga taksos, spotis juhendamist, piltide ja videote tegemist võimalusel ja neile kes soovivad. Koos surfisessi, kus näitame grupile ette trikke ja asju, mida proovida ning hiljem jälgides sõitvaid surfareid anname personaalselt kaldal nõu mida soovitud oskuse tarvis teha ja mida mitte.

Kui Sul pole sobivat lohesuurust saad rentida meilt, samuti kui Sul pole reisimiseks suurt lohevarustuse kotti siis ka selle saab rentida.
Ootame oma laagritesse ka algajaid, isegi kui sa pole lohe kunagi käes hoidnud! Reisid on suurepärane võimalus õppimiseks, kuna Keenias on soe ja spotid on algajasõbralikud. Koolituse soovist anna palun ette teada. Ja kui Sa tuled koos perega siis küsi perepakkumist!

Info: info@surfy.ee +372 522 8628 (Jane)